Zabezpečte terasu před odlupováním dlažby

0
123

Abyste si odpočinek na terase nebo balkoně vychutnali co nejdéle, nezapomeňte na spolehlivou hydroizolaci.

Klíčem k dlouhé životnosti jakékoli konstrukce, která je ve styku s vodou, je správně navržena a zhotovena hydroizolace. K nepropustné hydroizolaci terasy je třeba vhodně zvolit celý systém stavební chemie.

Nepodceňujte detaily
Začněte přípravou podkladu. Plochu zbavte všech nečistot. Podklad penetrujte a aplikujte souvislou vrstvu hydroizolace v tloušťce 2 mm. Mapei k tomuto účelu doporučuje moderní hydroizolační materiály Mapelastic nebo Mapelastic Turbo, které se snadno aplikují a jsou vhodné do novostaveb i rekonstrukcí. Odolnost hydroizolační stěrky zvýšíte zapracováním síťky do první vrstvy hydroizolace. Tento úkon je nezbytný při styku se stěnami a v koutech.

Hydroizolace terasy
Mapelastic Turbo je ideální volbou při izolování terasy nebo balkonu, kdy se potřebujete spolehnout na kvalitní hydroizolaci, tlačí vás čas a výsledek ohrožuje nevyzpytatelné počasí.
Pro zajištění spolehlivé ochrany konstrukce proti vodě je klíčové správné utěsnění všech detailů v konstrukci, jako jsou přechody mezi jednotlivými prvky (podlaha – stěna; stěna – dilatační spáry). Ty je třeba zajistit pomocí speciálních gumovo-textilních pásků Mapeband.

Hydroizolační systém
K zajištění izolační funkce konstrukce nestačí jen použití samotné hydroizolační stěrky. Pro dosažení 100% ochrany proti vodě je klíčové správné utěsnění všech detailů v konstrukci. |
Použijte ucelený systém
Nášlapnou vrstvu lze klást až na zcela vytvrzenou hydroizolační vrstvu. Na balkony a terasy patří výhradně exteriérová dlažba a její odpovídající typ lepidla – rychletvrdnoucí a deformovatelná lepidla, například Keraflex nebo Elastorapid. Pro výplň spár ve venkovním prostředí se výborně hodí odolná nesavá epoxidová spárovací malta Kerapoxy. Do dilatačních spár (styk dvou materiálů) použijte protiplísňový silikonový tmel Mapesil AC.

Předchozí článekZeptali jsme se odborníků, jaká je budoucnost vytápění
Další článekDobrá volba nejen pro terasu – dřevoplast