Dobrá volba nejen pro terasu – dřevoplast

0
131

Mezi materiály používanými pro stavbu terasy si dřevoplasty v posledních letech vydobyly velkou popularitu, a to pro své skvělé vlastnosti – odolnost vůči vlivům počasí, znečištění i poškrábání, dlouhá životnost, stálobarevnost, snadná instalace a bezúdržbovost. Nabízejí však řešení i pro další exteriérové ​​prvky na domě a v jeho okolí.

Dřevoplast můžete použít také ke zpevnění ploch v okolí bazénu, cestu k zahradnímu jezírku, na schody do svahu, postavit s ním plot či obložit dům. Pro každý z uvedených prvků můžete samozřejmě zvolit i jiný materiál. Pokud však na více exteriérových prvků použijete kompozit, dokážete vytvořit jeden dokonale ladící a harmonizující celek.

Kompozitní terasa s dekorací
Kompozitní materiál Twinson je svojí flexibilitou ideální pro budování teras různých rozměrů, barev či geometrických tvarů. |
Dokonalá imitace dřeva
Pro majitele rodinných domů a zahrad, kteří si potrpí na design, je ideální dřevoplastový systém Twinson. Dokáže vyhovět jakékoli velikosti i tvaru terasy, bazénu, plotu či fasády. Věrnost imitace dřevěných prkének, kterou Twinson nabízí, je dnes již téměř dokonalá a navíc máte na výběr z různých barevných i povrchových úprav. S masivními terasovými prkny CHARACTER MASSIVE, které nedělí žádné vnitřní komory, můžete zacházet jako s dřevěnými a tvarovat je s pomocí běžně dostupných nástrojů pro opracování dřeva.

Kompozitní materiál odolný vůči ohni
Systém CHARACTER MASSIVE můžete použít i na plochou střechu domu nebo balkon, jelikož je odolný proti sálavému teplu. | Zdroj: Deceuninck
Na rozdíl od dřevěných jsou kompozitní desky odolnější a mají delší životnost. Můžete je dokonce použít i na plochou střechu domu nebo balkon, protože splňují protipožární certifikaci BROOF(t1). Systém odolává sálavému teplu i létajícím jiskrám a brání tak šíření požáru. Žádný jiný profil na trhu nemá takovou kvalitu. Vybrat si můžete z palety 6 barev.

Terasa u bazénu
Dřevoplastovým deskám nevadí styk s vodou, proto jsou vhodné i do okolí bazénů – nekloužou a rychle schnou. | Zdroj: Deceuninck
Kompozit vhodný i pro fasádu
Pokud se vám kompozit líbí, použijte jej nejen na terasu, ale také na obložení fasády. Stěny s fasádním obkladem Twinson Premium dýchají, což zajišťuje systém odvětrávacích mřížek, kterými cirkuluje vzduch a odvádí se vlhkost. Takový materiál odolává změnám počasí, UV záření, dřevokazným houbám a hmyzu.

Desky Twinson Premium na fasádě domu
Desky Twinson Premium lze použít i na obložení fasády, přičemž dům získá unikátní vzhled. | Zdroj: Deceuninck
„Fasádní obklad lze použít jako uzavřenou nebo otevřenou fasádu, přičemž rozdíl mezi nimi spočívá ve velikosti spár a použitých lamelách. Nízká hmotnost dutých obkladových desek nezatěžuje nosnou konstrukci. Výhodou je také snadná údržba obkladu, který stačí vyčistit proudem vody z vysokotlakého čističe,“ vysvětluje Petr Klaban ze společnosti Deceuninck.

Předchozí článekZabezpečte terasu před odlupováním dlažby
Další článekJak řešit nejčastější chyby při zateplování