Provoňte si svůj domov – vyzkoušejte jednoduché triky!

0
82

Chcete své domácnosti dodat jedinečnou vůni, která by vás přivítala vždy, když otevřete dveře? Mít doma příjemnou vůni je důležité, právě vůně spolu s interiérem dodává příjemný a přátelský pocit každému domu či bytu. Jak do svého domu dostat příjemnou vůni, kterou si zapamatujete nejen vy, ale také vaše návštěvy?

Jak na pachy?

V domácnosti se mnoho pachů objevuje zcela přirozeně a nesouvisí to s tím, že máte doma neuklizeno nebo páchne odpadkový koš či ovoce, které jste včas nevytáhli ze sáčku, kde momentálně hnije. I proto je důležité dostat do svého domova příjemnou vůni. Jak dosáhnout toho, aby váš dům krásně voněl za jakýchkoliv okolností? Máme pro vás pár tipů!

Provoňte koberec

Máte pocit, že váš koberec by si zasloužil lepší vůni? Můžete ho jednou za čas posypat jedlou sodou. Nechte minimálně patnáct minut působit a poté klasicky vysajte. Do jedlé sody můžete dát také pár kapek vonného oleje.

Vsaďte na svíčky

Vonné svíčky jsou dobrým dárkem k narozeninám, Vánocům nebo jen jako drobná pozornost, když jdete někam na návštěvu. Máte také rádi podzim a zimu, kdy si v podvečer zapálíte svíčku a užijete si její příjemné a teplé světlo a především její vůni? Kvalitní svíčky umí provonět interiér a ještě jde o krásnou dekoraci. Sáhnout můžete například po sójové svíčce Sweet Senses, která zaujme svým netypickým vzhledem. Svíčka v kokosovém ořechu je navíc vyrobena ze sóji a je ekologická.

Vyrobte si osvěžovač

Provonět svůj interiér můžete také vlastním osvěžovačem. Stačí si ho jen vyrobit, máte ho hotový během pár chvil a můžete si do něj dát cokoliv, co vás napadne. Budete potřebovat vodu, alkohol a kvalitní esenciální oleje. Vše smíchejte, nalijte do rozprašovače a osvěžte interiér. S esenciálními oleji opatrně, aby vůně nebyla moc intenzivní.

Difuzér se zimní vůní

Nemáte čas doma cokoliv vyrábět, ale hezké vůně se vzdát nechcete? Ani nemusíte. Stačí sáhnout po vonném difuzéru We Love the Plannet, který je velmi oblíbený. Esenciální oleje navodí pocit domova a difuzér Warm Winter krásně provoní místnost a zaručí, že se budete cítit příjemně a pohodlně.

Eukalyptus jako květina

Máte doma rádi květiny? A líbí se vám vůně eukalyptu? Pak spojte dva v jednom! Pořiďte si domů živý eukalyptus, který vypadá velmi dobře a hodí se prakticky kamkoliv. Jeho vůně umí provonět váš interiér a osvěží tak celý dům. Rostliny obecně umí pohltit nejrůznější nežádoucí pachy, zkuste jimi zaplnit svůj domov.

Předchozí článekRozvaděče, elektroinstalace, hromosvody, revize – Elektrorozvaděče Jelínek
Další článekJak vybrat dům, který nám pomůže šetřit energie