Test Trust.zone vs NordVPN: Kdo má lepší hodnocení

0
97

Jaká VPN nabízí více funkcí, Trust.zone VPN, nebo toho více nabízí NordVPN? Důkladně jsme poměřili parametry obou služeb, konečný výsledek je 6,8/10 : 9/10.

Rychlost připojení Trust.zone VPN versus NordVPN, která sviští rychleji?

Rychlost připojení patří nejdůležitější parametry u VPN, a platí to i o Trust.Zone VPN a NordVPN.

Průměr downloadu u první VPN dosáhl 22 Mb/s, druhá VPN dosáhla průměrné hodnoty 183 Mb/s. Trust.Zone je o 161 Mb/s pomalejší v porovnání s NordVPN.

O rychlosti nahrávání dat informuje upload, u Trust.Zone je 21 Mb/s. NordVPN dosáhla rychlosti 103 Mb/s, je tedy o 82 Mb/s rychlejší.

Parametr rychlost odezvy dosáhl u první VPN hodnoty 44 ms. NordVPN se naměřilo 11 ms. Protože platí, že čím nižší rychlost odezvy, tím lépe, tak Trust.Zone se ukázala o 33 ms horší.

Bodové ohodnocení Trust.zone proti NordVPN tak je 3 /10 – 7/10.

Povede se Trust Zone obejít ochranu Netflixu?

Pro odblokování zahraničního Netflixu je zásadní dostatečná rychlost stahování, Trust Zone tuto celkem důležitou funkci nedokáže. Pro odblokování většinou stačí spustit VPN a zvolit příslušnou zemi, NordVPN zahraniční Netflix odblokovat umí.

Díky VPN lze odblokovat také youtubová videa, která jsou v Česku skrytá, přičemž NordVPN takovou funkci zvládá. Druhá ze srovnávaných VPN funkci odblokování YouTube videí nenabízí.

Mezi další důležité funkce VPN patří ochrana před únikem DNS, multi-hop připojení a blokování malware. Např. Trust.zone má DNS ochranu a NordVPN zase nabízí whitelist.

Co se týká funkcí, je výsledek 5 /10 versus 9/10.

Obstojí Trust Zone v počtu zemí a serverů?

Nedostatečná nabídka serverů může způsobit nízkou rychlost, Trust Zone VPN uvádí 199 serverů. V nabídce NordVPN jsme zjistili 5 400 serverů. První z dvojice tak udává o 5201 méně .

Vyplatí se sledovat také počet zemí, který u NordVPN je 59. Druhá VPN má 39, čili o 20 méně. Zde tak prohrává .

Doporučujeme sledovat také parametr počtu zařízení, kterých Trust.zone VPN dokáže 4. NordVPN povolí připojit současně 6 zařízení. Další parametry si přečtěte v článku nejlepší VPN.

Jaké platformy umí Trust.zone a které zvládá NordVPN?

Podporovaná zařízení patří mezi nejdůležitější parametry při výběru VPN, Trust.zone podporuje zařízení se systémem Android a připojí telefony s iOS, druhá VPN služba NordVPN iOS zvládá, telefony a tablety s Androidem standardně dokáže chránit.

Provoz VPN se řídí zákony země, kde má společnost sídlo, což platí také o sdílení informací o provozu se státními orgány. Trust.zone má původ na Seychelách. Sídlo firmy provozující druhou VPN je v Panamě.

Aplikace Trust Zone není k mání v českém jazyce, NordVPN česky taky nastavit nelze.

V hodnocení nabízených platforem dosáhla Trust.zone VPN výsledku 8/10, NordVPN si nese hodnocení 10/10.

Cena předplatného Trust.zone vs. NordVPN

NordVPN si lze předplatit již za 69 Kč měsíčně, druhou VPN si lze předplatit již za 44 Kč měsíčně. Známka za poměr cena/funkce je 8/10 pro první VPN a 9 /10 pro druhou jmenovanou.

Předchozí článekDruhy vyrážek a jak s nimi zacházet
Další článekJak se vypořádat s otoky v obličeji?