Jak se vypořádat s vyhořením vysvětluje pracovní portál MyJobsi.cz

0
329

Vyhoření nás může doběhnout v mnoha oblastech života, nicméně v profesní oblasti je to možná nejběžnější. Snažíme se podat co nejlepší výkony, uživit rodinu, potěšit svého šéfa, a tak pracujeme na dvě stě procent a jsme v práci od rána do večera. Někdy nás v tom shonu ani nenapadne, že už překračujeme své vlastní možnosti. Vyhoření je pak takovou poslední stopkou, která nám ukáže, že nutně musíme zpomalit. Co ale potom dělat?

Zapracujte na svém postoji k práci

I když se mentalita profesního světa v tomto ohledu postupně proměňuje, stále si velmi vážíme píle, produktivity, vytrvalosti a dravosti v pracovním životě. Pokud to však přeženeme, může to mít za následek zhroucení osobního života, zdraví a vztahů. Zejména pracujete-li na vysoké pozici, kde je velká míra stresu na denním pořádku a zároveň velmi konkurenční prostředí, pak byste se měli mít na pozoru. Práce je důležitá, ale rozhodně by neměla tvořit středobod vašeho světa.

Odpočívejte dle svých možností

Pokud se potýkáte s vyhořením, zjišťujete, že vlastně už ani dál ve stejném tempu práce fungovat nemůžete, že jste narazili na nepřekonatelnou překážku vyčerpání a demotivace. Pokud si tedy od práce nemůžete dát úplný klid, což by sice bylo na místě, ale málokdo si to může dovolit, musíte hledat dostupné způsoby relaxace a odpočinku. Zkuste pustit pracovní povinnosti, které jdou nad rámec absolutní nutnosti, a naučte se trávit čas i naprostým nicneděláním. Choďte brzy spát a víkend travte co možná nejpříjemněji. A nezapomeňte si vybrat dovolenou, pokud můžete.

Pracovní portál MyJobsi.cz patří do úspěšné rodiny portálů české společnosti 123jobs Media s.r.o., největšího tuzemského provozovatele náborových aplikací a on-line inzerce práce. Novinkou je také hodnotící portál Aplikant.cz, kde najdete recenze na firmy a zkušenosti ostatních uživatelů se zaměstnavateli.

Zvažte změny životního stylu

K návratu mentální i fyzické svěžesti může pomoci i lepší strava, pohyb, dostatek pobytu na čerstvém vzduchu, tekutiny, vitaminy a tak dále – věci, o kterých všichni víme, ale máme pocit, že je nepotřebujeme nebo jim budeme věnovat pozornost až někdy v budoucnu. Zkuste žít zdravěji a dát svému tělu vše, co potřebuje, aby se po velké zátěži začalo restaurovat. Uvidíte, že v průběhu několika dalších měsíců se zlepší nejen vaše kondice, ale i celková nálada.

Předchozí článekJak se vypořádat s otoky v obličeji? 
Další článekReklamní tužky aneb kde sehnat kvalitní reklamní předměty?